20 lat "Optymistycznego przedszkola"

Publiczne Przedszkole Nr 2 „Akademia Pana Kleksa” w Garwolinie i Publiczne Przedszkole Nr 6 "Mały Europejczyk" od 20 lat pracuje w oparciu o program „Optymistyczne przedszkole” Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot w przekonaniu, że optymizm w edukacji jest bardzo ważny szczególnie trenując go od najmłodszych lat. Likwiduje bezradność a proponuje rozwiązania myślenia pozytywnego. "Zrób tak by zmienić świat!"  To głębokie przekonanie i siła zmiany która towarzyszy dzieciom, Dyrektorowi, Radzie Pedagogicznej i Rodzicom naszej Akademii. Te wyjątkowe starania i pozytywne podejście buduje zrównoważoną i szczęśliwą społeczność. Dlatego jest nam bardzo miło, że nasze działania, codzienna praca z programem oraz zdobyta wiedza na temat optymizmu przyczyniła się do tego, że Miasto Garwolin znalazło się w gronie „Optymistycznych miast i Gmin” w całej Polsce. Cieszymy się, że wraz z nami Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin odebrała tak zaszczytną nagrodę.