"Mali Einsteini" - W morskich głębinach

Nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach dla początkujących naukowców. Objazdowy Uniwersytet Dzieci wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz techniki eksperymentują odkrywając prawa natury i nauki. Eksperymenty wykonywane były własnoręcznie co dodatkowo uatrakcyjniło warsztaty. Zajęcia te pobudzają ciekawość dziecka, zachęcając do przeprowadzania własnych badań naukowych. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat morskich zwierząt oraz wielu ciekawostek o piasku fluorescencyjnym. Nasi mali einsteini pod okiem Pani prowadzącej warsztaty stworzyły „meduzę”. Co ciekawe meduza ta świeciła w ciemności! Dzieci z uśmiechem na twarzy zakończyły warsztaty mając nadzieję na kolejne spotkania !