„Chcemy być sobą” – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej oraz popularyzowania wiedzy na temat jego zaburzenia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybrały barwy niebieskie. Dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzmu” oraz cechami, które występują u osób z tym zaburzeniem. Najmłodszym został przedstawiony również sposób w jaki osoba z autyzmem postrzega każdego dnia otaczający świat. Dzieci dowiedziały się także w jaki sposób sprawić aby osoby z tymi zaburzeniami czuły się lepiej i bezpieczniej. Zajęcia edukacyjne miały na celu zrozumienie i akceptację w stosunku do osób objętych spektrum autyzmu. Przedszkolaki na znak jedności z osobami w spektrum autyzmu wykonały także niebieskie motyle, które są symbolem autyzmu.

„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”