Dzień książki

Choć nie ma zamka, ani kluczyka

często otwieram ją i zamykam.

W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,

wierszyków,  bajek i opowieści.

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie… Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

24 kwietnia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć przedstawicielkę Księgarni "Mądra sowa". Pani Grażynka przedstawiła dzieciom kilka ciekawych pozycji książkowych związanych z emocjami. Nasze przedszkolaki z chęcią wysłuchiwały czytanych opowiadań a także wypowiadały się na tematy określone w książkach.

W dalszej części obchodów Dnia Książki przedszkolaki stworzyły Lapbooki, czyli książeczki tematyczne, w których zgromadzone zostały wiadomości na określony temat.