Święta Majowe ♥

Witamy !

Zapraszamy na krótkie obchody Świąt Majowych. Bardzo chcielibyśmy świętować z Wami w przedszkolu, śpiewać hymn, tworzyć flagi..jednak nie jest to obecnie możliwe. Dlatego też, choć w taki sposób chcemy podzielić się z Wami informacjami na temat tych świąt :)

Zapraszamy :)

Święta Majowe

Nadchodzą bardzo ważne dla naszego kraju Święta Majowe.. Zachęćmy dzieci do aktywnego przeżywania tych świąt. Dzięki tej aktywności dziecko nabywa świadomości narodowej, kształtuje wiedzę o tym, że jesteśmy Polakami a nasz kraj to Rzeczpospolita Polska. Zwróćmy uwagę na to, aby dziecko zachowywało się poprawnie podczas śpiewania hymnu oraz zachęćmy go do poznania i zapamiętania symboli narodowych. W tym pomoże nam filmik,który możemy przedstawić dziecku:

Zachęćmy również dzieci do odśpiewania pierwszej zwrotki hymnu w odpowiedniej postawie :

Spróbujmy razem z dzieckiem wyrecytować wiersz „Katechizm dziecka polskiego” Wł. Bełzy :

katechizm

Dodatkowo możemy zachęcić dziecko do recytacji utworu Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, który znajdował się w poprzednich zadaniach :

barwy

Zachęcamy również do wykonania z dzieckiem Flagi Narodowej. Aby ją wykonać możemy wykorzystać poniższą flagę Polski. Małe kółeczka na fladze dziecko może zapełnić kulkami z czerwonej plasteliny. Następnie należy dokleić patyczek (np. do szaszłyków) i flaga gotowa :)

Bardzo chciałybyśmy razem z Wami wykonać flagi narodowe w przedszkolu, jednak będziemy bardzo szczęśliwe jeżeli stworzycie taką flagę w domu :) ♥

Miłego świętowania !!! ♥