"Co słychać na podwórku? - wtorek 05.05.2020 r.

Dzień dobry Misie!

Zapraszamy Was do wykonania kolejnych zadań :) Dzisiaj jest naprawdę dużo pracy, dlatego mamy nadzieję, że dacie radę :)

Zaczynamy !!!

1. Myjemy razem ręce! :)

Pamiętacie o częstym myciu rączek? Teraz jest bardzo ważne. Poniżej znajdziecie piosenkę, która pomoże Wam w szybkim uporaniu się z tą czynnością :)

2. Zabawa ruchowa "Równowaga" :)

3. Emocje między nami :)

Jak Wasze humorki? Dopisują? Tęsknicie troszkę za przedszkolem? Zapewne tak..ale mamy nadzieję, że jakoś dajecie radę i już niedługo się spotkamy! Zaznaczcie odpowiednią buźkę :)

Emocje

4. "Proszę, przepraszam, dziękuję"

Czy nasi Super - Bohaterowie pamiętają jeszcze o używaniu zwrotów grzecznościowych? Jeżeli ktoś z Was zapomniał nic złego się nie dzieje! Zaraz sobie wszystko przypomnimy..a więc :

Zwroty grzecznosciowe

5. Pełnienie dyżuru :)

Skoro jesteście takimi zuchami, bez problemu radzicie sobie z pełnieniem dyżurów! Co powiecie dziś na odkurzanie? Rodzice na pewno będą zadowoleni :) Do dzieła zuchy :)

odkurzanie

6. "Co słychać na podwórku?" - rozwiązywanie zagadek.

Zachęcamy do rozwiązania zagadek z dzieckiem. Wystarczy przeczytać opis a następnie dziecko ma za zadanie odgadnąć o kim mowa :)

W załączniku poniżej znajdują się zagadki.

->  "Co to za zwierzę?" - rozmowa na podstawie ilustracji.

„Co to za zwierzę?” – rozmowa na podstawie ilustracji na której znajdują się krowa i cielę. Ilustracje te należy zasłonić pociętą na kwadraty kartką. Dziecko odsłania po

jednym kwadracie. Kiedy już odgadnie co to za zwierzę, odsłania resztę kwadratów jeśli zostały. Następnie prowadzimy rozmowę z dzieckiem : Jak nazywa się dziecko

krowy?; Gdzie mieszkają krowy i cielątka?; Co jedzą krowy i cielątka?; Co pożytecznego daje nam krowa?. Dziecko odpowiada na pytania.

krowa

-> „Na pastwisku” – zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa. Rodzic przygotowuje kilka kolorowych obręczy ( mogą to być wycięte kartki w kolorze np.: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim), układa je na dywanie. Obręcze są mamami – krowami, dziecko wciela się w cielątko. Podczas dźwięków muzyki biega wokół obręczy, gdy Rodzic zatrzymuje muzykę, rzuca hasło – kolor obręczy (krowy) a dziecko w roli cielątka, musi jak najszybciej odnaleźć wypowiedziany kolor i znaleźć mamę – krowę.

7. "Żółte kuleczki" :)

Zachęcamy do zabawy matematycznej "Żółte kuleczki" na podstawie wiersza I. Laris „Czubatka mamą”. W załączniku znajdziemy zabawę, tekst wiersza oraz opis w jaki sposób możemy przez zabawę uczyć się matematyki :)

8. Tablica zadań :)

Pamiętajcie o zaznaczeniu odpowiednich misiów przy wykonanym zadaniu :)