"Krowa..na podwórku" - środa 06.05.2020 r.

Witamy w nowym dniu!

Cieszymy się, że znowu tu jesteście i zaglądacie na naszą stronę :) Dziękujemy za Waszą aktywność, za przesyłane zdjęcia oraz włożony czas i zaangażowanie w wykonywanie zadań :) Bardzo za Wami tęsknimy i czekamy na wspólne spotkanie :) Tymczasem zapraszamy na kolejną porcję zadań :)

Zaczynajmy !

1. Myjemy razem ręce :)

Pamiętacie o myciu rączek? Szczególnie w ostatnim czasie jest bardzo ważne dlatego..włączamy piosenkę i zaczynamy!

2. Zabawa ruchowa "Równowaga" :)

3. Emocje między nami :)

Pamiętacie o zaznaczeniu odpowiedniej buźki, która mówi jaki macie dziś humorek? Sądzimy, że tak ale dla małych zapominalskich.. zawsze tu jesteśmy z przypominajką!

Emocje

4. "Kodeks naszej rodziny"

Czy pamiętacie o zasadach panujących w Waszej Rodzinie? Jeśli niektóre z nich zapomnieliście..nic się nie stało! Poproście starszą osobę o przeczytanie i przypomnienie ich :) Jednak przestrzeganie zasad to nie wszystko. Jesteście Super - Bohaterami a więc pamiętajcie również o tym aby nie tylko respektować zasady ale też podarować członkom Waszej Rodziny miłe słowo :) Na pewno poczują się wtedy wyjątkowo :)

Zwroty grzecznosciowe

5. Dyżur :)

Jesteśmy z Was dumne! Tak świetnie radziliście sobie z pełnieniem dyżurów w przedszkolu a teraz jeszcze w domu! Jesteście niesamowici :) Ale przecież to trening czyni mistrza! Co powiecie dziś na pomoc mamie przy sprzątaniu? Możecie np. : wytrzeć kurze :) Spróbujcie :)

sprzątanie

6. "Krowa" - praca plastyczna :)

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej jaką jest "Krowa” – z wykorzystaniem rolki po papierze toaletowym

Do wykonania tej pracy plastycznej będą potrzebne: kartki, czarny marker bądź czarne kredki, nożyczki, klej, rolka po papierze toaletowym.

Z tych materiałów wykonamy krowę. Rolkę po papierze toaletowym należy okleić białym papierem (można ją też pomalować białą farbą i poczekać aż wyschnie).

Następnie wyklejamy czarne łaty, które naklejamy na rolkę oraz wykonujemy pozostałe części krowy, które również doklejamy. W taki sposób możemy również wykonać

inne zwierzęta : konia, świnkę czy psa.

krowa

7. Piosenka "Na podwórku" :)

Zachęcamy do wysłuchania piosenki "Na podwórku". Rola piosenek w ogólnym i muzycznym rozwoju dziecka stawia śpiew na czołowym miejscu wśród pozostałych form wychowania muzycznego w przedszkolu. Dzięki różnorodności charakteru i nastroju śpiewanych piosenek wzbogaca się świat uczuć dziecka, kształtuje postawę estetyczną. Dlatego też gorąco zachęcamy do nauki słów piosenki :) W załączniku znajdziemy plik z piosenką :)

piosenka