"Łaciate krowy" - piątek 08.05.2020 r.

Dzień dobry!

Dzisiejszy motyw przewodni dnia to łaciate krowy! Jesteście ciekawi? Jeśli tak to gorąco zapraszamy !!! :)

1. Myjemy razem ręce :)

2. Zabawa ruchwa "Równowaga" :)

3. Emocje między nami :)

Nareszcie wyszło do nas słońce! Mamy nadzieję, że dzięki temu Wasze buzie są cały czas roześmiane! Zaznaczcie odpowiednią buźkę na Waszej tablicy :)

Emocje

4. "Kodeks naszej rodziny"

Czy pamiętacie o wykonywaniu zadań spisanych w Waszych kodeksach? A czy pamiętacie o przestrzeganiu zasad, które wspólnie ustaliliście z Waszą Rodzinką? Wiemy

jak wiele macie teraz na głowie ale nie zapominajcie o tym, że to WY! stoicie na straży przestrzegania wszelkich norm i zasad.. W końcu jesteście Super - Bohaterami !!!

Kodeks rodzinny

5. "Krowa - zwierzę pożyteczne"

Rozmowa na podstawie ilustracji i wiedzy dzieci.

Rodzic przygotowuje obrazki przedstawiające produkty mleczne (sery biały i żółty, jogurty, mleko, śmietanę, lody) oraz kilka innych np. : 2-3 owoce, warzywa, pieczywo

(wszelkie obrazy znajdują się w pliku poniżej). Do wykonania tego zadania możemy również wykorzystać produkty, które mamy w domu. Dziecko może wtedy wszystkiego dotknąć, powąchać lub posmakować).

Dziecko ma za zadanie wybrać te, które powstają z mleka i nazwać je. Następnie odpowiada na pytania : Dlaczego należy pić mleko i jeść produkty mleczne?.

krowa

6. "Łaciate krowy" - praca plastyczna :)

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej "Łaciate krowy". Rodzic przygotowuje kontur krowy ( znajduje się poniżej) oraz brązowy papier. Dziecko palcami wyrywa

fragmenty brązowego papieru o dowolonym kształcie (plamy) i nakleja na kontur. Podczas wykonywania pracy plastycznej, zachęcamy do włączenia dziecku piosenki

tematycznej, która umili czas spędzony na wykonywaniu zadania (piosenka znajduje się w pliku poniżej). :)

krowa

7. Tablica zadań :)

Pamiętajcie o zaznaczeniu misiów przy wykonanych zadaniach na Waszej tablicy zadań :)

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym tygodniu :) Jesteśmy ogromnie wdzięczne za poświęcony czas i tak wspaniałe wykonywanie wszelkich zadań  :)

Wielkie podziękowania za nadsyłane do nas zdjęcia na których widzimy roześmiane buzie naszych Kochanych Misiaczków! Bardzo za Wami tęsknimy! Gdy wreszcie się

spotkamy..może w końcu wybierzemy się wspólnie na te lody o których kiedyś w przedszkolu rozmawialiśmy! My nie możemy się już doczekać !

Całujemy !!! Pocałunek