"Zwierzę - istota czująca" - piątek 22.05.2020 r.

Witamy w piątek!

Już za chwilę, za momencik..weekend! Ale zanim weekend.. czeka nas jeszcze parę świetnych zadań :)

Zaczynajmy !

1. Myjemy ręce :)

2. Zabawa ruchowa :)

3. Emocje między nami :)

Pewnie już cieszycie się na nadchodzący weekend.. w związku z tym macie dobre nastroje? A może będziecie trochę za nami tęsknili? ;) My tęsknimy za Wami bardzo! :) Zaznaczcie wybraną przez siebie buźkę :)

Emocje

4. Dyżury :)

Wybierzcie dyżur na dzisiejszy dzień :) Pamiętajcie również o tym, że w weekend także możecie pełnić dyżur w domu :) Gorąco do tego zachęcamy :)

Nakrywanie do stołu

5. "Zwroty grzecznościowe"

Jak Wam poszło prawienie komplementów najbliższym? Było miło? Zapewne tak! A więc skoro jest to takie miłe, spróbujcie także dziś i w weekend zasypywać komplementami swoich bliskich! Na pewno będą bardzo zadowoleni :)

Zwroty grzecznosciowe

6. "Zwierzę - istota czująca"

Zachęcamy do przeczytania dziecku wiersza pt.: "Zwierzę - istota czująca" B. Piergi. Poniżej znajdziemy tekst utworu oraz pytania pomocnicze :)

Zwierzęta

Rozmowa rodzica z dzieckiem na podstawie wiersza.

Rodzic zadaje dziecku pytania:

• O jakich zwierzętach jest mowa w wierszu?
  • Jak należy dbać o zwierzęta domowe?
  • O czym należy pamiętać, bawiąc się ze swoimi zwierzętami?

-> „Zagadki Tupa” – zabawa słuchowa

Rodzic wykorzystuje pojawiającą się we wcześniejszych zadaniach maskotkę Tupa. Tup zadaje dziecku pytania : Co słychać na początku gdy mówię: krowa, trawa, prosię, kruk, sroka itd. Dziecko podejmuje próbę wyróżnienia spółgłoski na początku słów z początkową grupą spółgłoskową.

7. "Moje ulubione zwierzątko domowe"

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej w której dziecko przy pomocy pędzla oraz farb plakatowych w dowolny dla siebie sposób namaluje swoje zwierzątko domowe. Ciekawym pomysłem może być wykonanie zwierzątka przy pomocy zwykłej gąbki maczanej w farbie. Jest to ciekawa atrakcja dla dzieci zastępująca tradycyjny pędzel. Poniżej znajduje się przykład takiej pracy. Do wykonania takiej pracy możemy równiez wykorzystać waciki kosmetyczne.

Zwierzęta

8. Tablica zadań :)

Pamiętajcie o zaznaczeniu zadań na Waszej tablicy :)

Dziękujemy, ze byliście z nami w tym tygodniu :) Zachęcamy do wysyłania zdjęć na których widzimy Wasze uśmiechnięte buzie oraz odwiedzania strony facebookowej naszego przedszkola:) Ogromnie doceniamy to, ile serca wkładacie w wykonywanie wszelkich zadań, pomimo, że są to tylko nasze propozycje. Wasza kreatywność nie przestaje nas zaskakiwać! Dziękujemy, że jesteście !

Pozdrawiamy :) Pocałunek