„Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe kosze niesie”

Dnia 22 września  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie jesieni.Dzieci już od rana z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały  jesienne kompozycje i dekoracje. Następnie wszyscy wyszli do ogrodu przedszkolnego gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Pani Jesień w towarzystwie Jarzębinek „przyniosła” dzieciom ze sobą wielki kosz pełnym darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów... Wspólnie z dziećmi tanecznym krokiem bawiła się w rytm muzyki. Dzieci odgadywały zagadki związane z jesienią. Każda z grup zaprezentowała krótką część artystyczną. Na koniec dzieci wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne o tematyce jesiennej. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – kończącym się lecie i nadchodzącej jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.