"Super Kolega oraz Koleżanka"

Grupa Misie miała okazję porozmawiać na temat tego, co znaczy być dobrym kolegą czy koleżanką. Naszą rozmowę zaczęliśmy od przeczytania opowiadania na temat przyjaźni. Dzieci chętnie zglaszaly się do odpowiedzi i wyjaśniały czym dla nich jest przyjaźń. Następnie przyszła pora na burzę mózgów. Misie miały dwa główne pytania: Jak powinien zachowywać się super kolega oraz jaki powinien być super kolega. Dzieci chętnie odpowiadały na te pytania zgłaszając kolejne świetne pomysły. Bycie Super Kolegą/Koleżanką w grupie ma za zadanie promowanie i rozwijanie postaw przyjacielskich. W naszej sali zawisł plakat na którym dzieci będą zdobywać kolejne odznaczenia za wszelkie zachowania wymienione podczas naszej rozmowy. Na koniec tygodnia, dziecko które uzyska najwięcej odznaczeń otrzyma medal Super Kolegi/Koleżanki. Już podczas pierwszego dnia na naszym plakacie pojawiły się pierwsze odznaczenia co pokazuje jak wspaniałymi oraz przyjaznymi dzieciaczkami są nasze Misie.