DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dziś dzieci przyszły do przedszkola w strojach bohaterów z wybranych legend i baśni dotyczących historii Polski. Każde dziecko przed grupą zaprezentowało swój strój i wypowiedziało się na temat wybranego bohatera. Potem bawiliśmy się wesoło do utworów muzycznych "Krakowiaczek jeden" i "Jedzie pociąg z daleka". Dzieci poznały też zabawę ludową pt. "Kóminiorz". Dzięki tematyce legend dzieci poznały: historię powstania naszego Państwa oraz Godła Polski - legenda "Lech, Czech i Rus"; opowieść "O Smoku Wawelskim"; historię początku Warszawy - legenda "Wars i Sawa" i inne. Na koniec dzieci obejrzały legendę pt. "Bazyliszek". To był wyjątkowy dzień pełen radości. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci :)