11 listopada - Dzień Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Tego dnia, wszystkie grupy Akademii Pana Kleksa uroczyście odpiewaly hymn - Mazurek Dąbrowskiego oraz odbył się przegląd piosenki patriotycznej. Misie odśpiewały pieśń pt. "My pierwsza brygada". Dzieci poznały wydarzenia histiryczne dotyczace dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło także długiej rozmowy na temat tego, czym jest niepodległość, co oznaczały rozbiory a także rozmawialiśmy na temat sylwetki Józefa Piłsudskiego oraz jego Kasztanki. Dzieci uważnie słuchały a także zadawały wiele ciekawych pytań. Przypomnieliśmy sobie także informacje na temat symboli narodowych. Na koniec, Misie wykonały jeden z nich - godło, które w tym czasie pięknie ozdabiało naszą sztanię.