„Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka"- obrady optymistycznego sejmu

W piątek, 20 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. W naszej sali przedszkolnej trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek - Jaś oraz Wicemarszałkowie: Dawid i Marcel czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad. Ich zadaniem było również udzielanie głosu dzieciom a także rozpoczęcie jak i zakończenie obrad. Posłanki i Posłowie w białych bluzkach, koszulach a nawet krawatach - prezentowali się niezwykle uroczyście i zasiedli na sejmowych krzesełkach. Wypowiadali się z dużym przejęciem i zawsze ,,mieścili się w regulaminowym czasie". Optymistyczna Izba z całą powagą przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie debatowała na temat zachowania w przedszkolu. Marszałek udzielał głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się jak nalezy zachować się w przedszkolu, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos. Projekt ustawy został spisany, a następnie odczytany posłom i posłankom. Projekt ten został przegłosowany i zatwierdzony przez marszałka sejmu.

Ustawa "O dobrym zachowaniu się w przedszkolu" została przegłosowana. Oto efekt pracy naszego "Optymistycznego Sejmu".