Wigilia w naszej grupie

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 16.12.2020r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.

W tym dniu dzieci nakrywały do stołu, ustawiały krzesła i rozkładały serwetki. Na początek wedle tradycji – z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie życzenia, nie zabrakło również śpiewu kolęd. Na koniec wszyscy wspólnie zasiedliśmy, aby spróbować świątecznych specjałów: czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, pierniczków, makowca oraz kompotu z suszu, które jak zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowały dla nas panie kucharki. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.