URODZINY HELENKI I NIKODEMKA.

"Urodzinowe słoneczko Montessori świeciło dziś dla Helenki i Nikodemka"

„Musi minąć cały jeden długi rok,
zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg.
Jeden rok, długi rok,
cały jeden długi rok,
zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg”

Dla każdego dzień urodzin jest wyjątkowy, wyraźnie uświadamiamy sobie upływ czasu. Również niezwykły jest ten dzień dla dzieci.

W naszym przedszkolu każde z dzieci na ten dzień czeka z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do radosnego świętowania w gronie rówieśników.

Obchodzenie urodzin dzieci razem z koleżankami i kolegami to już tradycja naszego przedszkola.

W dniu tym pojawia się „słoneczko urodzinowe Montessori”, a wraz z nim świeczka, koraliki przedstawiające kolejne lata życia dziecka, nazwy miesięcy i globus.

Świętowanie urodzin dziecka w przedszkolu przynosi wiele korzyści zarówno dla solenizantów, jak i całej grupy, m.in. umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach,

kształtowanie umiejętności składania życzeń, używanie zwrotów: proszę, dziękuję.

Przedszkolaki mają okazję zrozumieć koncepcję czasu, utrwalać nazwy pór roku, miesięcy, tworzyć linię życia solenizanta.

Kochane przedszkolaki życzymy Wam wiele radości i wspaniałych zabaw z koleżankami i

kolegami w przedszkolu:)