Powiem Ci DOBRE SŁOWO koleżanko i kolego! -DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Powiem Ci  DOBRE SŁOWO   koleżanko i kolego! -DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

W lutym w kalendarzu świąt przedszkolnych widnieją dwie ciekawe uroczystości. 12 lutego w naszym przedszkolu dzieci obchodziły”  Dzień Dobrego Słowa”, oraz  „Walentynki”. By połączyć radość płynącą z tych dwóch interesujących świąt  „BIEDRONECZKI” uczestniczyły w oryginalnych zajęciach, na których uczyły  się nazywać swoje emocje i mówić o uczuciach, a przez to poznały się lepiej . Dzień Dobrego Słowa - to pomysł na wprowadzenie  nawyku u dzieci  używania życzliwych słów, budowania serdecznego stosunku do ludzi, używania właściwych sformułowań pięknych w swej istocie, jak również wymowie oraz intencji .

W tym dniu cała sala zmieniła się w serduszkową  krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję WALENTYNEK.Nie obyło się również bez uroczystego obiadu , przy którym grupa uczyła się dobrych manier -Savoir-vivre.

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”

„Kubuś Puchatek” – Milne Alan Alexander