Dzięń Dobrego Słowa połączony z Walentynkami

12 listopada  w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa, który został zainicjowany przez panią Iwonę Majewską – Opiełka - psycholog i założycielkę fundacji Wychowanie do szczęścia.Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Projekt podkreśla, że istotne jest w jaki sposób ludzie zwracają się do siebie i prowadzą rozmowy; jak duże znaczenie ma budowanie prawidłowych, przemyślanych wypowiedzi - zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych - przywiązywanie uwagi do używania słów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości.

Zachęcamy wszystkich -  zawsze trzynastego dnia miesiąca budujmy nawyk mówienia, które służy nam i innym, ale też pamiętajmy, aby każdego dnia starać się mówić pięknie, posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami-mówiąc o sobie, o innych i zwracając się do siebie nawzajem!

Życzymy Wszystkim wiele życzliwości w  Dniu  Dobrego Słowa, samych pięknych, pozytywnych  myśli i słów.