"Świąteczne zgadywanki" 01.04.2021 czwartek

Dzień dobry wszystkim !!!! Witamy w czwartek:)

Dbamy o rozwój fizyczny:

My Pszczółeczki małe o czystości pamiętamy :)
Jak należy myć ręce przypomni nam dzisiaj Heconia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

Czyści i gotowi? To czas na zabawę ruchową. W czwartek pora na "Zygzaka" :) Pamietacie wesołą piosenkę i świetny taniec? A więc wstajemy, rozluźniamy się i zaczynamy.

Dbamy o rozwój emocjonalny:

Kochani w ciągu dnia wiele się dzieje w waszych domach, są sytuacje wesołe, niekiedy i smutne. Spróbujcie w dowolnym momencie dnia nazwać wasz nastrój. Narysujcie na kartce symbol swojego samopoczucia np.: słoneczko (jestem wesoły), chmurka (jestem smutny), burza (jestem zły). Porozmawiajcie z mama/tatą dlaczego tak się czucie?

Dbamy o rozwój społeczny:

Proszę, poproszę, dziękuję, przepraszam – słowa dobrze znane, niech będą często przez Was używane. Pamiętajcie!
Kochane dzieci a jak Wam idzie dyżurowanie w domu. :) Proponujemy dzisiaj, abyście nakryli do stołu przed śniadaniem, obiadem i innymi posiłkami. :) Powodzenia.

Dbamy o rozwój poznawczy

"Zgaduj - zgadula" - zagadki wielkanocne

Kochane Pszczółeczki wiecie dokładnie jakie święto zbliża się do nas wielkimi krokami? Tak .... Wielkanoc.

Zapraszamy dzisiaj do rozwiązania kilku zagadek, posłuchajcie uważnie ich treści (poproście o przeczytanie mamę/tatę), po odgadnięciu hasła, zastanówcie się czy rozwiązanie zagadki kojarzy Wam się z Wielkanocą, czy też nie.

Gotowi ? To zaczynamy:

Ma długie uszy i pięknie skacze,
lubi marchewkę oraz sałatę. (zając)

Na stole stoi kosz,
a w nim leżą białe, żółte, nakrapiane,
na Wielkanoc malowane. (pisanki)

Świecimy je na tydzień przed Wielkanocą.
Są barwne, kolorowe zrobione
z gałązek wierzby, bazi
lub sztucznych kwiatów.(palma wielkanocna)

Żółciutkie kuleczki za kurką się toczą.
Kryją się pod skrzydła, gdy wroga zobaczą (kurczątka)

Ma mięciutką wełnę i złociste różki,
a w Wielkanoc siedzi na łące z rzeżuszki. (baranek)

Na wierzchu skorupka, w środku żółto-białe,
można z nich zrobić pisanki wspaniałe. (jajka)

Wiklinowy i pleciony na święconkę
Przeznaczony. (koszyk)

W święta zwykle biały na stole leży,
na nim srebrne sztućce i piękne talerze.
Co to? (obrus)

Choć już Święta blisko
wiatr na dworze dmucha.
Na talerzu, w domu
kiełkuje (rzeżucha)

Kotki co na drzewie mieszkają
i wielkanocny stół ozdabiają. (bazie)

W tym dniu nawet gdy deszcz nie pada
Możesz być cały mokry,
gdy cię żartowniś z butelką dopada. (lany poniedziałek)

"Rytmiczne zajączki" - układanie rytmów

A teraz zapraszamy do zabawy matematycznej - układanie rytmów. Do tego ćwiczenia możecie wykorzystać wszystko co znajduje się w domu i co kojarzy Wam się ze świętami (mogą to być np. łyżki, łyżeczki, widelce - bez których święta by się nie odbyły) :) Ile świetnych rytmów może powstać z takich pomocy :) (Rys 1)

Rys 1

A może macie w domu kolorowe pisanki - też wykorzystajcie je do układania rytmów ( Ważne - jednakowych pisanek, łyżek, łyżeczek, widelców czyli "pomocy" musi być co najmniej kilka takich samych. ) Rytmy można układać naprawdę ze wszystkiego co tylko przyjdzie Wam do głowy.

Możecie też wykorzystać kolorowe zajączki (Rys 2), przygotowane przez nas, które znajdują się w plikach do pobrania. Trzeba je tylko wydrukować (najlepiej 2 razy), wyciąć i układać

Rys 2

Gdy już będzieci mieć gotowe np zajączki poproście kogoś bliskiego, aby zaczął układać Wam rytm, który musicie dokończyć (Rys 3).

Miłej zabawy :)

Dla chętnych przedszkolaków przygotowałyśmy kilka kart pracy (materiały w plikach do pobrania).

Zapraszamy, czekamy na zdjęcia od Was :)