"Pisanki" - praca plastyczna z wykorzystaniem bibuły, 30.03.2021

Witajcie Pieguski, zaczynamy dzień jak zawsze od codziennej toalety, może poranne mycie zębów umili Wam piosenka pt "Szczotka, pasta kubek ciepła woda"  https://www.youtube.com/watch?v=sdYs9ZhKo8o

Zjedzcie pożywne śniadanie, pogimnastykujcie się i pobawcie się wspólnie z rodzicami w "Kurki i Koguta".

Opis zabawy

Kogut (rodzic)  i kurki (dzieci) spacerują sobie swobodnie, zbierają ziarenka. Kogut staje prosto, bije skrzydłami i pieje: kukuryku!,  na ten sygnał zbiegają się do niego wszystkie kurki, stają prosto biją skrzydłami i wołają: ko, ko, ko.

Kogut dalej spaceruje, kurki szukają ziarenek. Po chwili na wołanie koguta znowu do niego przybiegają i biją skrzydłami. W czasie nawoływania kogut stara się znajdować jak najdalej od kurek, aby miały dłuższą drogę przebiegnięcia.

Jak już wszystkie kurki się wybiegały, to porozmawiamy o jajkach, a szczególnie o pisankach.

Jak wiemy pisankami  nazywać  te jaka które są zdobione, Wielkanocne jaka możemy zdobić na różne sposoby: możemy je malować, oklejać, wydrapywać. Pamiętajmy zawsze że Kraszanki to jajka malowane na jeden kolor a pisanki to te zdobione wybranym sposobem.

Ala Carte - Kraszanki Wielkanocne

kraszanki

Pisanki wielkanocne

Pisanki

Dziś drogie Pieguski przygotujemy Świąteczną Pisankę, będzie Wam do tego potrzebne:

-  ugotowane na twardo jajko,

- pocięta, lub porwana bibuła na małe kawałeczki, (najlepsza będzie bibuła prasowana)

-  klej,

- i trochę cierpliwości

Przy wykonywaniu pracy poproście rodziców o pomoc, oczywiście po skończonej pracy posprzątajcie po sobie i koniecznie umyjcie ręce a pisankę zostawcie do wyschnięcia.

Pisanki oklejone bibułą - pomysł z dzieciństwa - Kreatywne DIY

Pobawcie się wspólnie z rodziną w  "Jajkowe domino" - poproście rodziców o wycięcie 13 jaj, każde jajo powinno być przedzielone na pół, na każdej połówce rozmieszczamy kropki. (Liczba kropek do 6), pamiętamy aby jedno było czyste, w moich czasach taka czysta kostka nazywała sie mydłem. Dobrej Zabawy!!!

Poproście rodziców o przeczytanie waszej ulubionej bajki, a w wolnym czasie  wykonajcie karty pracy.

Pozdrawiamy!!!,

Pani Dorota i Pani Agnieszka