Piątek- 02.04.2021r. - "Zaświeć się na niebiesko"

Kochane Smerfy i Drodzy Rodzice Pocałunek

Przedstawiamy propozycję na dzisiaj. Drugiego kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia corocznie rozmawiamy z dziećmi o rówieśnikach rozwijających się autystycznie, o ich sposobie poznawania świata oraz specyfice odbierania bodźców z niego płynących. Uczymy "bycia razem" - wspólnoty, a także poszanowania i godności dla każdego w naszym otoczeniu. Dlatego rekomendujemy piękny film o tej tematyce, piosenkę oraz zachęcamy do wykonania pracy plastycznej. Można również włączyć się w akcję "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" (szczegóły na plakacie zamieszczonym w aktualnościach na naszej stronie przedszkola oraz Fanpage'u). Ważne, aby w ten dzień integrować się z dziećmi, ponieważ wszystkie potrzebują miłości, opieki, zabawy i mądrości płynącej od Nas dorosłych.

I Fizyczny obszar rozwoju dziecka.

1. "Umyj ręce" - przypominie zasad codziennej higien.

Drogie Smerfy !
Pamiętacie, że higiena to bardzo ważna sprawa. Dlatego każdego ranka myjcie raczki oraz ząbki.
A jak zawsze dla umilenia tego czasu przesyłamy Wam piosenkę.
Jeżeli wpadnie Wam ucho do serdecznie zapraszam do udostępnienia filmu na naszej grupie w aplikacji Messenger.

Umyj ręce - piosenka o higienia

2. "Gąsienica Basi" - zabawa ruchowa

W tym tygodniu prezentujemy muzyczną gimnastykę, którą można śmiało wykorzystać jako rozgrzewkę przed różnego rodzaju aktywnością . Pamiętajmy , jak ważne dla rozwoju dziecka są aktywnośći fizyczne.

- Film instruktażowy

II Emocjonalny obszar rozwoju dziecka.

3. "Emocje - Sześć jajeczek" - określenie swoich emocji.

Emocje - sześć jajeczek

III Społeczny obszar rozwoju dziecka.

4. "Wasz dom - wasze zasady i obowiązki" - ustalajamy je razem !

Drogie Smerfy!

Codziennie utrwalacie zasady kodeksu zachowań. Do kodeksu możemy odwoływać się podczas różnych działań podejmowanych w domu. Powtarzając prawidłowe zachowania uczycie się dobrych manier, potrzebnych do właściwego postępowania wobec innych osób.

Wasz dom wasze zasady i obowiązki praca zdalna przedszkole

5. "Smerfne dyżury"

Dzisiaj Smerfie masz poważne zadanie pełnisz dyżur – pomagasz w odnoszeniu naczyń po posiłku

Diecko nosząc plakietkę poczuje sie ważne i na pewno zrealizuje powierzone zadnie wzorowoŚmiech

- plakietki można pobrać i wydrukować

Dyżurniy - Smerf

IV Poznawczy obszar rozwoju dziecka.

6. "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" - praca plastyczna.

Karty pracy - Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

7. Zabawy "Zaświeć się na niebiesko".

Zabawy - Zaświeć się na niebiesko

7.1.  Rekomendujemy piękny film - Amazing things Happen - Polish

Film ten, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu, ma na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.

Do zobaczenia już jutro!