"Powrót bocianów" 07.04.2021 środa

Witajcie, witajcie kochane pszczółeczki :) Zapraszamy na zabawę.

Dbamy o rozwój fizyczny:

Jak każdy dzień, zaczynamy od porannej toalety: myjemy buzię, zęby i ręce, czeszemy włosy. Teraz już tylko spojrzenie w lustro i uśmiech do siebie na dobry początek.
Oczywiście pamiętamy o oszczędnym korzystaniu z wody, o samodzielnym ubieraniu się rano, rozbieraniu wieczorem i dbaniu o porządek w otoczeniu.

Teraz czas na gimnastykę, z DJ Mikim i piosenką "Ręce do góry":

Dbamy o rozwój emocjonalny:

Zadbajmy wspólnie o dobry nastrój w rodzinie. Znajdźmy chwilę na przytulenie się do swoich bliskich, którzy razem w nami są w domu. Kierujmy się  zasadą z Królestwa Uczuć (pamiętacie?) – „Słuchamy siebie nawzajem”. Pomoże nam ona usłyszeć i uszanować emocje i potrzeby własne i innych.

Dbamy o rozwój społeczny:

Pamiętajmy o używaniu zwrotów grzecznościowych, które nie bez powodu nazywane są  "czarodziejskimi słowami" – wypowiadając je sprawiamy, że świat jest lepszy i piękniejszy. :). Pamiętacie piosenkę "Bardzo kulturalną" Małej Orkiestry Dni Naszych, zaśpiewajmy ją wspólnie:

Pamiętajcie przedszkolaczki o swoich obowiązkach domowych? W czym dzisiaj możecie pomóc mamie? Może poodkurzacie? Tak, to dobry pomysł, a więc do dzieła.:)

Dbamy o rozwój poznawczy:

Nadal zajmujemy się wiosną i poznajemy kolejne zmiany, które wywołuje w przyrodzie. Dziś dowiemy się czegoś o wiośnie z piosenki pt. „Bociany już przyleciały”. Dołączcie do przedszkolaków z grupy „Smerfy” i posłuchajcie tej piosenki, wykonanej przy akompaniamencie pianina.

"Bociany już przyleciały,
a żabki w stawie kumkały.
Bociany się ucieszyły,
że żabki zobaczyły.

Ref. Kle-kle, kle-kle, ja chętnie żabkę zjem
Kum-kum, kum-kum, ucieknę ci co tchu.

Niedźwiadki się przebudziły,
do lasu po miód ruszyły.
Wdrapują się już na drzewo,
lecz pszczółki miodku strzegą.

Ref. Mniam- mniam, mniam- mniam, jak wiele miodku tam.
Bzyk-bzyk, bzyk-bzyk,użądlę misia w mig."

Mamy nadzieję, że piosenka Wam się podoba. A teraz kilka pytań:

• O jakiej porze roku opowiada piosenka?

• Jakie zwierzęta w niej wystąpiły?

• Które z nich przylatują do nas na wiosnę?

• Które z nich budzą się ze snu zimowego?

Zwierzęta w piosence „rozmawiają” ze sobą swoim językiem. Wykonajcie kartę pracy zatytułowaną "Odgłosy zwierząt" (karta do pobrania w plikach). Odszukajcie odgłosy i dopasujcie je do odpowiednich zwierząt. Możecie pokolorować zwierzęta.

„Bocian na łące” – praca plastyczna

A teraz zapraszamy Was do namalowania tego pięknego ptaka, który spędza u nas wiosnę i lato.

Obrysujcie na kartce papieru swoją dłoń i wytnijcie ją. Jeśli okaże się to zbyt trudne, poproście o pomoc kogoś starszego. Obrysowana i wycięta dłoń będzie częścią waszego bociana. Czy domyślacie się, którą? A teraz na kartce ułożonej pionowo, namalujcie białą farbą okrągłą, niedużą głowę ptaka i długą szyję. Do niej przyklejcie ułożoną poziomo, wyciętą dłoń. Pozostały wam jeszcze do namalowania: czerwone długie nogi, czerwony długi dziób, czarne oczko i trochę czarnych piór na tułowiu ( na dłoni).

Na koniec namalujcie zieloną trawę łąki, w której stoi bocian, słońce, niebo…

Dobrej zabawy!

Instrukcja zdjęciowa krok po kroku jak należy wykonać "Bociana" :)