Piątek 09.04.2021 r.

Witajcie w piątek!

To już koniec tygodnia i ostatnie zadania na temat odkrywania Układu Słonecznego :) Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość i będziecie dalej zdobywać informacje na ten temat :) A tymczasem zapraszamy na dzisiejsze zadania :)

1. "Mycie rąk - Profesor Szymon"

2. Zabawa ruchowa "Zabawy i ćwiczenia ze Świeżakami" :)

3. Określ swoje emocje !

Wybierz buźkę, która pokazuje twój dzisiejszy humor :)

Emocje

4. "Magiczne słowa - proszę, przepraszam, dziękuję" :)

Zwroty grzecznosciowe

5. Dyżur domowy :)

Czas na dyżur domowy, pomóżcie dziś np. w nakrywaniu do posiłków. Nie zapomnijcie także podsumować Waszych dyżurów z całego tygodnia.

Czy wykonywaliście wszystkie dokładnie? Porozmawiajcie o tym z Rodzicami :)

Nakrywanie do stołu

6. Zabawy dydaktyczne :)

-> Zachęcamy do przeczytania dziecku wiersza pt. : "Dzieci pana Astronoma" W. Chotomskiej a następnie rozmowy na jego temat.

astronom

Rozmowa na temat wiersza: R. zadaje dziecku pytania: O kim opowiada wiersz? Przy jakiej

ulicy mieszkała rodzina? Co się w niej wydarzyło? Jakie imiona miały mieć urodzone bliźniaki? Jak myślisz, dlaczego astronom chciał dzieciom dać takie imiona?

->  „Kim jest astronom?” – burza mózgów.

Kim jest astronom?” – burza mózgów. R. zadaje pytanie, dziecko odpowiada. Każda odpowiedź

jest dobra. Na koniec R. odczytuje definicję z encyklopedii: Astronom to naukowiec, który zajmuje się badaniem kosmosu.

7.   „Rakieta” – wykonanie pracy plastycznej z rolki po papierze toaletowym

Zachęcamy do wykonania własnej Rakiety Orion. Będzie nam do tego potrzebna rolka po papierze toaletowym, kolorowe kartki,bibułę, klej, nożyczki. Całą instrukcję znajdziemy w filmiku :

8. Tablica zadań :)

Pamiętajcie o zaznaczeniu wykonanych zadań na Waszej tablicy zadań :)

Powodzenia !!!

Miłego weekendu, buziaki !!!! Pocałunek