"Z wizytą u Walta Disneya" - koncert muzyczny

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Dlatego też w naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w koncertach muzycznych. W obecnym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizacje miejskiego grantu oświatowego pt. „Akademia młodych talentów – muzyka jest we mnie, w muzyce ja”.  W naszym przedszkolu będą odbywać się cykliczne spotkania z muzyką.  W dniu dzisiejszym dzieci miały okazję się uczestniczyć w koncercie muzycznym „Z wizytą u Walta Disneya”.
Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów. Piosenki oraz opowieści przeplatane muzycznymi na wiązaniami stanowią dla dzieci nie lada atrakcję. Przedszkolaki żywo uczestniczą w koncertach, śpiewają, wyklaskują rytm utworu, a niekiedy ilustrują muzykę ruchem. Wiek przedszkolny to ważny okres kształtowania wrażliwości estetycznej dzieci. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości. Wprowadzanie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.
Koncerty w naszym przedszkolu, to przede wszystkim muzyka, edukacja, wrażliwość estetyczna i ogromna przyjemność artystyczna