Wtorek - 13.04.2021r. - "Na wiejskim podwórku"

Informacja do rodzicow

I Fizyczny obszar rozwoju dziecka.

Zadanie nr 1. "Myjemy ręce" - nadzorowanie etapów mycia rak przy piosence.

Cele: utrwalenie u dzieci nawyków w zakresie higiey osobistej, kształtowanie postawy prozdrowotnej.

Wiecie już, że ręce myjemy dokładnie.
By czynność ta trwała odpowiednio długo pomoże Wam piosenka, którą powtarzajcie przy każdym myciu rąk.

Myjemy ręce - zabawa muzyczna o higienie dla dzieci

- Film instruktażowy

Zadanie nr. 2. - "Pogodne ćwiczenia w podskokach" z elementami rytmiczno - ruchowymi.

Cel: naśladowanie przez dzieci wymienionych czynności, usprawnianie koncentracji uwagi i koordynacji wrokowo - rucowej.

W tym tygodniu prezentujemy pokazywankę w podskokach którą możecie śmiało wykorzystywać jako rozgrzewka przed różnego rodzaju aktywnością . Pamiętajcie Smerfy, że bardzo ważna jest dla Was aktywność fizyczna , ruch, jak i zabawa na świeżym.

- Film instruktażowy

II Emocjonalny obszar rozwoju dziecka.

Zadanie nr. 3 - "Kostka emocji" - określenie swoich emocji przez zabawę z kostką.

Cele: rozwijanie inteligencji emocjonalnej (rozpoznawanie i nazywanie emocji, poznawanie sposobów radzenia sobie z emocjami).

Kostka emocji

III Społeczny obszar rozwoju dziecka.

Zadanie nr.4 - "Wasz dom - wasze zasady i obowiązki" - ustalajcie je razem !

Cele: samodzielne podejmowanie prostych obowiązków w domu, uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych członków rodziny (np. na spokojne ciche zachowanie podczas pracy zdalnej mamy, taty, rodzeństwa), uczenie się i używanie zwrotów grzecznościowych w/w.

W domu już macie opracowany wspólnie kodeks zachowań, do którego się odwołujecie.
¹Pamiętajcie o „magicznych słowach” – bo grunt to dobre wychowanie.

→ proszę

→ przepraszam

→ dziękuję

→ dzień dobry

→ do widzenia

²Przedstaw się imieniem i nazwiskiem oraz podaj swój adres zamieszkania
Ustalcie swoje obowiązki, co można robić, a czego nie, jakie mogą być nagrody, a jakie konsekwencje.

→Sama lista zasad to nie wszystko. Aby dzieci pamiętały o niej, należy przypominać o zasadach i pokazywać, że są w tym miejscu na naszej liście. A co najważniejsze - my jako rodzice musimy przestrzegać ustalonych reguł i dawać najmłodszym przykład. Dziecko uczy się przede wszystkim poprzez naśladownictwo.

Wasze zasady i oboiązki

Zadanie nr 5. - "Smerfne dyżury domowe"

Zachęcamy do cyklicznego pełnienia dyżurów takich jak:

• nakrywanie do stołu,

• odnoszenie naczyń po posiłku,

• sprzatanie swojego pokoju,

• podlewanie kwiatów,

• ścieranie kurzu itp.

→ Podczas pełnienia dyżuru proponujemy włączyć sobie piosenkę waszej ulubionej Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „Piosenka o sprzątaniu domu”

IV Poznawczy obszar rozwoju dziecka.

***Zadanie dodatkowe dla chętnych . "Na wiejskim podwórku" - Ćwiczenia usprawniające grafomotorykę i sprawność manualną.

Cele: Rozwijanie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, doskonalenie orientacji przestrzennej i orientacji w sechamacie własnego ciała, korygowanie nieprawidłowych zawyków ruchowych, usprawnianie umiejetności prawidłowego posługiwaniasie przyborami piszącymi.

Na wiejskim podwórku grafomotoryka

Zadanie nr 6  "Na wiejskim podwórku" - zabawy matematyczne.

Cele: Doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 1-8 oraz posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w sytuacjach zadaniowych oraz w trakcie działania na konkretach;

Na wiejskim podwórku zabawy matematyczne

Zadanie nr 7. Co nam dają zwierzeta ? - film edukacyjny zwierzęta z wiejskiego podwórka.

Cele: rozpoznaje i nazywa zwierzęta mieszkające na wsi; naśladuje odgłosy wydawane przez zwierzęta wiejskie; dopasowuje produkt do danego zwierzęcia

Smerfy, pamiętajcie każdego o uzupełnieniu tablicy zadań, która dostępna jest również w materiałach do pobrania:)

Tabela jest bardzo ważna, jak tylko wrócimy do przedszkola to razem omówimy zadania.

Pamiętajcie o dzieleniu się z nami Waszymi efektami pracy, a jednocześnie dziękujemy za te już opublikowane :) Jesteście super !!!

Pozdrawiamy i życzymy przyjemnego, i słonecznego tygodnia:) Wasze Panie Mrugnięcie