X JUBILEUSZOWE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

„Optymizm nas cechuje, otwartość, serce czyste. Wszystkie cechy optymistów są dziś przedszkolakom bliskie”

10 maja obchodzimy w naszym przedszkolu X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. To święto radosne, kolorowe, rozbrzmiewające dziecięcym śmiechem, a także okazja by zarazić optymizmem wszystkich wokół. Wraz z Przedszkolami z całej Polski uczestniczącymi w ogólnopolskim programie "Optymistyczne Przedszkole" oraz z Autorką programu Mirelą Nawrot łączyliśmy się w uśmiechu, radości oraz realizacji wspólnych zadań. W tym dniu dzieci odśpiewały hymn Optymistów, próbowały potraw z nutą śląską, udekorowały przedszkole plakatami i świetnie się bawiły.  Niespodzianki czekały zarówno na dzieci, jak i rodziców, którzy rozpoczęli ten dzień symbolicznym „dobrym słowem”. W naszym ogrodzie przedszkolnym zostało przygotowane dla rodziców krzesło w optymistycznych barwach, które pozwoliło na złapanie oddechu, oraz zebranie optymistyczne myśli… To był cudowny dzień pełen wzruszeń i pozytywnych emocji.

Pamiętajmy, że uśmiech jest lekiem na każde zło, a optymistyczne myśli działają cuda!!!