"Dzień Dziecka "- 2021 r

„My jesteśmy dzieci jak dzieci,
Czasem krnąbrne, czasem czupurne,
Ale chcemy, by księżyc świecił,
A noce nie były pochmurne...
Chcemy, by nie było dnia bez słońca,
Pracy bez pięknej radości.
Chcemy, by ziemia śpiewająca
Pełna była dobrej miłości.
(T. Kubiak)

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka.

Biedroneczki z "Akademi Pana Kleksa'  pragną podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka, który odbył się dn.01.06.2021r. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Dzieci Święto przywitało roześmiane słońce .W ramach  tego święta Biedroneczki   wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznych życzeń Pani dyrektor Łucji Wieczorek ,która  podarowala dzieciaczkom paczuszkę ze słodkościami.

Następnie rozpoczeły się zabawy muzyczno - ruchowe. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w  zabawach tanecznych.A  po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy terenie ogródka, gdzie dla dzieci przygotowane zostały różnobarwne  tunele, huśtawki, siatkowe kosze i inne atrakcje, rozstawione na trawie. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko "mistrza malowania po domku katrtonowym", rysowanie kredą, zabawy z chustami animacyjnymi, a także puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń:)