"Akademia Małego Sportowca"- dzień sportu u Pszczółek

Tego dnia do przedszkola dzieci z grupy "Pszczółki" i panie  przyszły  w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci w strojach sportowych w formie zabawy ćwiczyły koncentrację, celność, koordynację wzrokowo-ruchową. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w rozmaitych zabawach i zawodach.  Ćwiczyły równowagę, zwinność, rzucanie do celu, a przede wszystkim wspólprace w zespole. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła sie samodzielnie wykonana ścieżka sensoryczna. Ścieżka sensoryczna pozwala ćwiczyć motorykę dużą, równowagę, koordynację ruchową i rozwija wyobraźnię. Dostarczanie dziecku różnych struktur oraz faktur wspomaga prawidłowy odbiór bodźców przez narządy zmysłów. Dzieci nie tylko potrzebują takiej zabawy, ale także bardzo ją lubią. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa.