"Akademia Młodego Sportowca"

W obecnym roku szkolnym realizowaliśmy miejski grant oświatowy pt. "Akademia Młodego Sportowca", którego celem było poprawienie sprawności fizycznej naszych przedszkolaków, wykorzystując elementy ćwiczeń integracji sensorycznej.

Zajęcia sportowe z elementami integracji sensorycznej mają na celu usprawnianie koordynacji ruchowej, wzrokowo- ruchowej oraz rozwój reakcji równoważnych i mechanizmów stabilizacji; różnicowania prawo-lewo, a także stymulują układ przedsionkowy i proprioceptywny. Wprowadzają w radosny nastrój i dobre samopoczucie oraz dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

Ruch stymuluje pracę i rozwój mózgu, poprawia ogólną sprawność fizyczną, która przekłada się na łatwiejsze zdobywanie kolejnych szkolnych umiejętności takich jak czytanie i pisanie, jest jednocześnie źródłem olbrzymiej przyjemności i satysfakcji. Grupowy charakter zajęć umożliwia wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, kształtowanie samodyscypliny, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów, kształtowanie potrzeby podporządkowania się innym określonym regułom gier i zabaw poprzez ukazywanie negatywnych skutków nieprzestrzegania ustalonych zasad, rozwijanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw.