" Akademia Małego Sportowca "

Aktywność ruchowa jest podstawowym czynnikiem stymulującym rozwój dziecka, utrzymującym wewnętrzną równowagę jego organizmu, hartującym oraz kształtującym postawę ciała.  Głównym celem sportowego dnia było promowanie aktywności prozdrowotnych wpływających na całe przyszłe życie dziecka.

W piątek w grupie BIEDRONECZKI odbył się  Dzień Sportu –„AKADEMIA MAŁEGO SPORTOWCA”.  Rozpoczęliśmy dzień zabawą dla bosych stóp . Na podłodze przygotowana została trasa( ścieżka sensoryczna) składającą się z powierzchni o rożnych właściwościach. Były  to  kawałki foli bąbelkowej , szyszki, kamienie, fasola, itp. Spacerowanie taką ścieżką rozwija nie tylko zmysł dotyku. Dzięki kolorom stymulowany jest też wzrok, a wydające różne dźwięki faktury pobudzają słuch.Korzystając ze  słonecznej pogody  nauczycielki  z grupą przeprowadziły  ćwiczenia gimnastyczne oraz  konkurencje sportowe. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w różnego rodzaju wyścigach . Próbowały  również swoich sił wykonując:

- rzut kółkami serso  na pachołek

- slalom z piłką

-chodzenie na szczudłach

- przejście pod liną

Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie oraz ogólny entuzjazm .