"O czym szumi las" - Święto Drzewa

12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Święto drzewa". Tego dnia wszystkie "pszczółki" zamieniły się w aktorów wcielając się w role: drzew, grzybów, jagód, a także zierząt - mieszkańców lasu. Cała grupa brała czynny udział w inscenizacji teatralnej "O czym szumi las?". W skrócie i w wesoły sposób  opowiedzieliśmy naszym kolegom i koleżankom: jak zbudowane jest drzewo, kto mieszka w lesie, po co są muchomorki, który ptak nazwany jesy lekarzem drzew i wiele wiele innych leśnych ciekawostek.  Było to dla nas nowe doświadczenie, odrobina adenaliny, pozytywnego stresu, którego nie brakowało podczas bycia na scenie. :)

Tego dnia gościliśmy również Pana Leśnika, który opowiedział nam o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny.  Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

Po południu oglądaliśmy drzewa znajdujące się w naszym ogrodzie, słuchaliśmy ciekwostek na ich temat, ogladaliśmy ich liście i ich "owoce". :)