"Abba Ojcze - po jasnej stronie mocy" - Dzień Papieski

Św. Jan Paweł II bardzo kochał dzieci. Jak chyba żaden z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, doceniał znaczenie dzieci i młodzieży w ewangelizacji – a przede wszystkim je kochał – a one kochały Jego, radosne, zawsze bliskie. W piątek 15 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje, zdjęcia z albumów, książek i czasopism. Następnie dzieci obejrzały wartościowy film animowany pt. „Skarby Jana Pawła II”. Filmowa opowieść w prosty i zrozumiały sposób przybliżyła dzieciom postać Jana Pawła II. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne upamiętniające Wielkiego Polaka – Jana Pawła II.