Dzień Drzewa- 12.X.2021r O Czym szumi las....

Święto Drzewa ma na świecie stary rodowód. Jego początki sięgają 1872 roku, kiedy znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ówczesny gubernator stanu Nebraska i jednocześnie sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, zwrócił się do rodaków z prośbą, by 10 kwietnia każdy kto może posadził drzewo. Inicjatywa sadzenia drzew szybko się przyjęła i urosła w Stanach Zjednoczonych do rangi tradycji.

vDrzewo do szopki 4-8 cm Moranduzzo plastik | sprzedaż online na HOLYART

Podczas obchodów Dnia Drzewa, Przedszkolaki obejrzały teatrzyk w wykonaniu dzieci z grupy Pszczółki podczas którego poznały rodzaje,budowę  drzew  oraz  mieszkańców lasu.  Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Rozbudzając w Dzieciach ciekawość poznawczą oraz kształtując więź z przyrodą nasi Wychowankowie zachęceni zostali  do aktywności badawczej m.in. obserwowali korę drzew, przekrój drzew, porównywali plastry  z różnych drzew, mierzyli drzewa itp.   Polsce akcja ta obchodzona jest od 2002 roku w październiku.

Podczas spotkania z panem Leśnikiem Pieguski przypomniały sobie zasady zachowania sie w lesie. Na koniec zasadzono drzewko na terenie naszego przedszkola.