"Na poczcie " – Dzień Poczty Polskiej

18 października jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Tego dnia „Smerfy” przypomniały sobie kto nam przynosi listy, jaką drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata. List wrzucony do czerwonej skrzynki pokonuje podróż. Najpierw trafia na sortownie i jest przydzielany do odpowiedniego regionu. Później otrzymuje go listonosz, który segreguje listy w celu ułatwienia sobie pracy. Następnie listy lądują w torbie listonosza, żeby ostatecznie trafić do skrzynki adresata. Nasze przedszkolaki udały się na spacer na pocztę, gdzie wysłały kartki z pozdrowieniami dla wszystkich przedszkolaków naszego przedszkola oraz pracowników Poczty Polskiej.