Bezpiecznie na przejściu dla pieszych!

"Gdy zamierzasz przejść ulicę -

Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem.

Skieruj w prawo wzrok sokoli.

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna, wiec swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie!"

01.10. w naszym przedszkolu gościliśmy Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Podczas spotkania z policjantami dzieci poznały ich atrybuty oraz dowiedziały się, jakie zwierzęta pomagają im w codziennej pracy. Natomiast - co najważniejsze - nauczyły się zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię - najpierw w teorii, a następnie w praktyce. Nie obyło się także bez niezwykle kreatywnych i wnikliwych pytań ze strony Przedszkolaków! Z pewnością ta lekcja zapadnie w pamięci na długo!

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za niezmiernie cenną lekcję i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie oraz przybliżenie zasad bezpieczeństwa dotyczących przechodzenia przez jezdnię, dzieci wręczyły Gościom podziękowanie.