"Super kolega- Super koleżanka"- Kubuś

W tym roku w naszej grupie ponownie prowadzimy plebiscyt na "Super kolegę" lub "Super koleżankę ". Celem plebiscytu jest kształtowanie wśród dzieci szacunku dla drugiej osoby oraz zmotywowanie do  przestrzegania  pozytywnych oraz prawidłowych postaw i zachowań w relacjach między sobą. Wcześniej przedszkolaki podczas zajęć mieli możliwość określenia cech charakteryzujących Dobrą Koleżankę i Dobrego Kolegę.  Z tym zadaniem poradzili sobie doskonale. W praktyce również wypadli bardzo dobrze!

Piątek to bardzo wyjatkowy dzień, bo to właśnie wtedy  po całym tygodniu pracy wyłaniamy "Super kolegę/koleżankę". Jest to nasze grupowe, małe święto i bardzo ważny moment dla każdego przedszkolaka! Wybrany przedszkolak otrzymuje odznakę "Super Kolegi" lub "Super Koleżanki", którą będzie nosił przez cały nastepny tydzień. Dodatkowo na naszej tablicy będą pojawiać się serca z imieniem dziecka, które zostało wybrane na Super kolegę - Super koleążankę! Nie mamy wątpliwości, że pojawią się tam wszystkie imiona przedszkolaków z naszej grupy!