"Optymistyczny Sejm Przedszkolaka"

W piątek 19 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie, a mianowicie trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek oraz Wicemarszałek wraz z Sekretarzem czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad.

Optymistyczna Izba z całą powagą odśpiewała hymn Polski, przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie debatowała na temat zachowania w przedszkolu.

Marszałek udzielał głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się jak w przedszkolu zachować się należy, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos, skrupulatnie notowany na tablicy.

Posłanki i Posłowie pod okiem Marszałka, Wicemarszałka oraz Sekretarza sporządzili Projekt Ustawy.

Nikt nie zgłosił poprawki. Ustawa ,"O dobrym zachowaniu się w przedszkolu" została przegłosowana.

Oto efekt pracy naszego ,"Optymistycznego Sejmu"