Aktywny Przedszkolak

Tegoroczne przedsięwzięcie "Aktywny Przedszkolak", w którym bierze udział nasze Przedszkole angażuje Przedszkolaków oraz Rodziców, a ma ono na celu:

- krzewienie wśród dzieci kultury fizycznej;

- rozwijanie zainteresowań sportowych;

- podnoszenie stanu zdrowia i sprawności fizycznej;

- kształtowanie właściwej postawy społecznej w szczególności wyrabianie takich cech charakteru jak: aktywność, samodzielność, poczucie obowiązku;

- dostarczanie radości i satysfakcji z pomocy rodzicom i wypełnianiu obowiązków;

- utrwalanie modelu zdrowego, higienicznego trybu życia;

- wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania i czerpanie radości z samodzielnego przygotowywania posiłków.

Akcja ta skłania rodziny do aktywnego spędzania czasu wolnego razem, w gronie najbliższych, z jednoczesnym dbaniem o zdrowie własne, jak i naszej planety. Każdy z naszych Przedszkolaków otrzymuje książeczkę, w której czekają go zadania do zrealizowania w ciągu tygodnia. W każdy piątek nasze Biedroneczki przedstawiają nam wypełnione książeczki, a także efekty, jakie osiągnęły.