Baczność! #szkoładohymnu

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. W ramach 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Przedszkolaki przybyły do naszej Akademii w odświętnych, galowych strojach, aby o godzinie 11:11w postawie stojącej na baczność pięknie odśpiewać hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście! W tym dniu dzieci poznawały także historię swojego kraju słuchając opowiadań, wierszy i pieśni patriotycznych. Utrwalały też symbole narodowe. Zwieńczeniem tego jakże uroczystego dnia było stworzenie mapy z pomników i nazw ulic bohaterów narodowych naszego miasta, aby następnie móc udać się na wycieczkę edukacyjną z jej wykorzystaniem.

Emocje i wiedza przedszkolaków znalazły wyraz w różnorodnych działaniach plastycznych. Z pewnością dzień ten przyczynił się do poszerzenia wiedzy o Polsce i naszych świętach narodowych.