Wizyta Instruktora Pierwszej Pomocy

W naszej grupie mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Dominika (prywatnie wujek Zuzi). Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Dominik pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy panu Dominikowi za wizytę w naszym przedszkolu. Dziekujemy również Rodzicom Zuzi za zorganizowanie tego spotkania w ramach cyklu zajęć pt. "Dzien eksperta".