"Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów"

29 listopada dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Pszczółki” wyjechały na wycieczkę na Stadion Narodowy do „Wielkiej Fabryki Elfów”. O wizycie w tym miejscu marzy chyba każde dziecko. Wielka Fabryka Elfów to miejsce, w którym dzieci spotkają św. Mikołaja i przeżyją niesamowitą przygodę. W tym roku dzieci pomogły elfom naprawić maszyny produkujące prezenty oraz odnaleźć zaginione strony „Ósmej Legendy”. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy krótkiej historii Elfa Ważniaka. Następnie mieliśmy do wykonania kilka wyjątkowych zadań, w których musieliśmy pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz w odnalezieniu brakującej strony. Zadania wzbudziły sporo emocji. Przed nami była jeszcze jedna niespodzianka – spotkanie ze Św. Mikołajem, który wręczył każdemu dyplom za pomoc w uratowaniu świąt oraz kolorowanki. Następnie grupy udały się na Wystawę Cosmos Discovery - około dwóch godzin zwiedzania. Wystawa ta opowiadała historię podboju kosmosu, od pierwszych historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych. Wystawa prezentuje ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do przedszkola.