Otwieramy drzwi możliwości - HAPPY KINDERGARTEN

Otwieramy drzwi możliwości - HAPPY KINDERGARTEN, kolejny program w którym bierze udział nasze przedszkole.

Międzynarodowy Program Happy Kindergarten autorstwa dr Natalii Gumińskiej ma na celu podnoszenie kompetencji i rozwijanie własnych zasobów dyrektorów oraz nauczycieli, na rzecz szczęśliwej edukacji dzieci i ich rodziców. Jest on odpowiedzią na negatywne efekty przedłużającego się stanu epidemii i jego wpływ na sferę zdrowia fizycznego i psychicznego.

Program skierowany do przedszkoli w Szkocji, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i w Polsce, już dziś skupia 26 przedszkoli, a tym samym 26 dyrektorów, 415 nauczycieli oraz 4239 dzieci. Jego realizacja będzie trwać 20 miesięcy i w efekcie zakłada twórczy rozwój pracy zawodowej nauczycieli, pracowników, wysoki poziom szczęścia rodziców i dobrą zabawę u dzieci.

Udział w programie jest pierwszym krokiem do zmiany programowej w edukacji najmłodszych i dorosłych. Przedszkola z ogromnym zapałem przystąpiły do realizacji pierwszych zadań -  przygotowania szczęśliwych drzwi do swoich placówek i sal zabaw dla dzieci, udziału w treningach i doskonaleniu dyrektorów.