Happy Kindergarten!

"Uwierzyć znów pięknym snom,

By dalej iść drogą swą.

Naprawić błąd, bo po to są,

By uczyć się na nowo!

Odważ się odszukać to, co w sercu masz na samym dnie

Niech prowadzi Cię

A potem nazwij to, co nienazwane dzisiaj,

Przecież już to wiesz!

Popatrz prosto przed siebie

I nie cofaj się więcej!

Na to co było nie patrz już -

Idź dalej, dalej!"

2 grudnia w naszej Akademii miała miejsce uroczysta inaguracja Międzynarodowego Programu "Happy Kindergarten", a to oznacza tylko jedno - OTWIERAMY MAGICZNE DRZWI SZCZĘŚCIATego dnia odświętnie ubrane Biedroneczki wesoło bawiły się przy dźwiękach radosnej muzyki.

Program skoncentrowany jest na edukacji szczęścia i dedykowany ludziom i dzieciom edukacji przedszkolnej w Polsce i na świecie. Skierowany jest do przedszkoli w Szkocji, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i w Polsce, już dziś skupia 26 przedszkoli, a tym samym 26 dyrektorów, 415 nauczycieli oraz 4239 dzieci. Jego realizacja będzie trwać 20 miesięcy i w efekcie zakłada twórczy rozwój pracy zawodowej nauczycieli, pracowników, wysoki poziom szczęścia rodziców i dobrą zabawę u dzieci.

Udział w programie jest pierwszym krokiem do zmiany programowej w edukacji najmłodszych i dorosłych. Przedszkola z ogromnym zapałem przystąpiły do realizacji pierwszych zadań -  przygotowania szczęśliwych drzwi do swoich placówek i sal zabaw dla dzieci, udziału w treningach i doskonaleniu dyrektorów.