"Woda niezwykła ciecz" - Światowy Dzień Wody

„Woda do picia, woda do mycia bez niej na świecie nie byłoby życia”.

Pod takim hasłem dzieci 22.03.2019r. z grupy „Smerfy” zgłębiały tajniki wody. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci między innymi badały co się w wodzie rozpuszcza, a co nie. Mali badacze sprawdzali także, w którym naczyniu jest najwięcej wody, a w którym najmniej. Dzieci dowiedziały się również czym jest napięcie powierzchniowe i że woda ma „skorupę”. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych mieszkań, a także podawały powody dlaczego wodę należy oszczędzać. Z dużą pasją, wykorzystując swój twórczy potencjał dzieci stworzyły prace plastyczne pt. „Pan Kropelka”. Podczas różnych zabaw i zajęć przedszkolacy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. Doświadczenia przyczyniły się do podjęcia działań związanych z oszczędzaniem wody nie tylko w przedszkolu, ale i w domu. Mamy nadzieję że nasze przedszkolaki będą przekonywać domowników do oszczędnego gospodarowania wodą poprzez zwracanie uwagi na umiejętne wykorzystanie jej podczas mycia naczyń, mycia zębów czy kąpieli. Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom. Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!