"Akademia młodych talentów-muzyka jest we mnie w muzyce ja"

Czym innym jest słuchanie muzyki z płyt, a czym innym uczestniczenie w prawdziwym koncercie, kiedy nie tylko można usłyszeć , ale i zobaczyć, jak powstaje muzyka. Dlatego też w naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w koncertach muzycznych. W obecnym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizacje miejskiego grantu oświatowego pt. „Akademia młodych talentów – muzyka jest we mnie, w muzyce ja”. Dziś w naszym przedszkolu dzieci miały okazję uczestniczyć w „Koncercie wiosennym”. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne.

Tym razem usłyszeliśmy utwory muzyczne przygotowane przez naszych podopiecznych. Koncert rozpoczęła Pani Dyrektor Łucja Wieczorek życząc naszym milusińskim niezapomnianych wrażeń podczas wykonywania przygotowanych punktów artystycznych. Wiosenny koncert był niepowtarzalną okazją do ćwiczenia zasad dobrego zachowania, aby nie przeszkadzać innym w przeżywaniu i podziwianiu sztuki. Uczyliśmy się koncertowego savoir vivre’u, aby stać się prawdziwymi słuchaczami.

Co prawda nie jesteśmy jeszcze doskonałymi słuchaczami, ale z pewnością jesteśmy najszczerszymi odbiorcami muzyki :)