XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU!!!

We wtorek, 10 maja 2022r., wszystkie optymistyczne przedszkola w Polsce obchodziły XI Ogólnopolskiego Święto Optymizmu. „Święto Optymizmu” patronują autorki programu I. Dzierzgowska i Cecylia Mirela Nawrot. Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie postawy optymizmu, integracji i współpracy społeczności przedszkolnej. "Święto Optymizmu", to szczególny dzień dla dużych i małych, którzy czują się optymistami, przepełnieni są radością życia, uśmiechem, empatią, doceniają przyjaźń i są pozytywnie nastawieni do otaczającego go świata. Tacy jesteśmy i my, dzieci, personel przedszkola, rodzice dzieci, dlatego też wszyscy braliśmy udział we wspólnej zabawie i działaniach.

W tym roku mottem przewodnim były "Żółte latawce optymizmu". Żółty kolor symbolizował "Sukces dziecka".

Ten świąteczny dzień, jak zwykle obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Dzieci z "Akademii Pana Kleksa" już od samego rana przygotowywały piękne, żółte latawce oraz prace plastyczne. W tym dniu każdy Mały Optymista otrzymał również pamiątkowy medal.