"Święto Akademii Pana Kleksa" - 12.05.2022r.

"Witajcie w naszej bajce..." - słowami hymnu pochodzącego z "Akademii Pana Kleksa" Pani Dyrektor Łucja Wieczorek, oraz pracownicy Przedszkola wraz ze swoimi wychowankami rozpoczęli uroczystość "Święta Akademii Pana Kleksa".
"Akademia pana Kleksa" to ponadczasowa i ponadpokoleniowa powieść, której autorem jest Jan Brzechwa. Miały okazje przekonać się o tym nasze przedszkolaki, oraz zaproszeni goście absolwenci naszego przedszkola, którzy z wielkim zaangażowaniem oglądali przygotowany przez nauczycieli montaż słowno muzyczny opowiadający o magicznym świecie, w którym to każdy bez wyjątku choć na chwile chciałby się znaleźć. Dzieci intrygował szczególnie niezwykły nauczyciel Ambroży Kleks oraz świat, jaki stworzył on w swojej szkole. Z wielkim entuzjazmem wszyscy reagowali na darowane im przez Kleksa piegi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lekcje prowadzone tego dnia w naszym ogrodzie przedszkolnym. Z zainteresowaniem brali udział w lekcji kleksografii, guzikologii, bankografii, sennego lustra oraz lekcji zielarstwa. Podsumowaniem naszych zajęć był słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo Pani Ani Wojciechowskiej Kąkol, oraz naszym absolwentom za obecność w tak ważnym dla nas dniu i zapraszamy częściej do naszej bajkowej "Akademii Pana Kleksa".