Wizyta Weterynarza w Przedszkolu

Pies i kot. Jak zadbać o swojego zwierzaka na wiosnę

31 Maja do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie Pan doktor weterynarii Radosław Maszkiewicz.

Celem jego wizyty było wzbogacenie wiedzy dzieci z zakresu pracy weterynarza oraz  dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.

Dzieci poznały zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. . Dowiedziały się, jak należy założyć opatrunek na chorą łapkę zwierzątka, czy kołnierz uniemożliwiający rozdrażnianie  rany.

Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania dotyczące zwierząt i pracy weterynarza. Spotkane miało również uzmysłowić dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką, czuje, pragnie i cierpi, jak człowiek.