Wizyta przedszkolakow w Szkole Podstawowej nr 2

Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej. Dlatego też ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Nasze przedszkole prężnie współpracuje  ze Szkołą Podstawową nr 2, która mieści się w pobliżu naszego przedszkola i zdecydowana większość absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły. Spotkanie odbyło się w szkole, gdzie dzieci przedszkolne zapoznały się z klasą lekcyjną, szatnią, salą gimnastyczną, świetlicą i stołówką. Wielką atrakcją było wysłuchanie piosenki wakacyjnej śpiewanej przez starszych kolegów na lekcji muzyki. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały również prace plastycznąpt. "Łąka".Ta wizyta podobała się naszym przedszkolakom. Dzieci z uśmiechniętymi buziami i w radosnym nastroju deklarowały chęć nauki w klasie pierwszej w szkole.