Zabawy z MUSICONEM

W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość zabaw i nauki z innowacyjnym instrumentem - Musiconem. Daje on wiele możliwości edukacyjnych, jest atrakcyjny dla dzieci, uczy kreatywności i samodzielności. Dzieci tworzą własną muzykę, daje im to dużo satysfakcji. Musicon znajduje się w oddzielnej sali przygotowanej do pracy z mniejszymi grupami dzieci oraz dziećmi wymagającymi wsparcia.

Wykorzystanie tego urządzenia w edukacji dzieci daje im możliwość rozwoju edukacji polisensorycznej , rozwoju funkcji poznawczych, a także ćwiczy kreatywność. Urządzenie MUSICON daje dziecku możliwość doświadczania i eksperymentowania .Podnosi efektywność rozwijania kompetencji poznawczych,  zwiększając zaangażowanie dzieci, uruchamiając ich emocje dzięki sile muzyki.

Korzystając z MUSICONU dziecko rozwija zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Angażuje on dzieci w aktywności ściśle powiązane z rozwojem kreatywności, stymuluje ich rozwój emocjonalny, wspomaga naukę myślenia projektowego i rozwój małej motoryki. Uczy matematyki, programowania muzyki już on najmłodszych lat. Poprzez wykorzystanie bodźców dotykowych, słuchowych i wzrokowych dziecko w sposób naturalny i intuicyjny przyswaja wiedzę. MUSICON bawi, uczy i rozwija.